Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
На Ратнівщині планують втілити проект з меліорації
На Ратнівщині планують втілити проект з меліорації

На Ратнівщині планують втілити проект з меліорації

18:15 11.08.2018
623

На території Забродівської об’єднаної територіальної громади в рамках робочої зустрічі «Поліський діалог» розглянули сталий розвиток меліорованих земель.

Зустріч відбулась 9 серпня, – пишуть на сайті Департаменту агропромислового розвитку Волині.

Cеред учасників – директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, науковці Інституту водних проблем та меліорації, представники обласного управління водних ресурсів, фахівці Ратнівського та Шацького районів, агровиробники та землевласники.

Розпочинаючи зустріч, Юрій Горбенко проінформував, що у 2011-2013 роках в області проводилися роботи щодо покращення меліоративної мережі за кошти державного бюджету. На сьогодні є потреба підтримувати меліоративні канали у належному стані. Цю роботу подекуди виконують аграрії, що господарюють на осушених територіях та громади.

Читайте також: У Забродівській ОТГ планують затвердити Центр по освоєнню осушених земель в області.

Завідувачка відділення сталого використання та розвитку меліорованих територій Інституту водних проблем та меліорації Ольга Жовтоног розповіла, що має досвід роботи у міжнародних грантових проектах та ознайомила присутніх із напрямками і заходами інвестиційних проектів на сільських територіях.

Залучення інвестиційних коштів у приведення в належний стан меліоративних каналів на теренах Ратнівського і Шацького районів підвищить урожайність сільськогосподарських культур та зробить поліські території прибутковими, покращить доброустрій територій та стане додатковим джерелом наповнення місцевих бюджетів.

Учасники зустрічі розділилися на групу Ратнівського та Шацького районів. Під час роботи в групах, кожен учасник сформував п'ять найбільш критичних проблем, що пов’язані з використанням водних та земельних ресурсів та експлуатацією меліоративної інфраструктури на територіях, де вони працюють. Опісля запропонували перелік можливих заходів, що можуть бути вжиті для вирішення визначених проблем.

Обидві групи представили результати своєї роботи, узагальнили та обговорили підготовку комплексних інвестиційних проектів та впровадження інновацій.

Голова Забродівської ОТГ Микола Калачук повідомив, що громада працює в цьому напрямку. Активну участь в обговоренні взяли керівник СТОВ «Ратнівський аграрій» Валентин Чернецький, який господарює на осушених землях та голова фермерського господарства «Сан Лан» Сергій Самолюк.

«Меліорація є актуальною для цих територій. Радує наявність ідей та робота ініціативної групи. Ми бачимо можливості для співпраці та розвитку цієї теми. Тепер необхідно віднайти шляхи втілення напрацьованих пропозицій», – резюмував Юрій Горбенко.
Коментарі
23 січня
Вчора
21.01.2019
20.01.2019
19.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин