Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Гості господарства та сам господар - Євген Бух
Гості господарства та сам господар - Євген Бух

У Шменьках чоловік вирощує понад 20 сортів фундука

14:51 02.04.2021
2161

Євген Бух із села Шменьки Ратнівської громади має власний сад, у якому вирощує фундук різноманітних сортів.

Про це пишуть на сторінці Ратнівського центру зайнятості у фейсбуці.

Головний спеціаліст ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Сергй Левківський та фахівці центру зайнятості організували виїзний захід у господарство Євгена Буха.

Постійної роботи Євген не мав. Закінчив Ковельське професійно-технічне училище, де опанував столярну справу.

«Час від часу їздив на заробітки по будівництву за кордон у Чехію. Там і помітив турецьку ліщину, яка росте просто обабіч вулиць, парків, скверів. Саме з Праги були привезені горішки Турецької ліщини,для підщепи фундка, Так і почав поступово займатися цією справою», – розповідає молодий господар.

До грунтів фундук не вибагливий. Якщо на своїй батьківщині (Туреччина, Крим), де переважно кам’яниста місцевість, галька, добре пристосувався до цих умов, то на території України теж знайде собі пристосування на піщаних грунтах.

У 2016 році, з народженням сина пан Євген, заклав фундуковий сад. Великий інтерес, сильне бажання, надзвичайна закоханість у те, що робить, професіоналізм приємно вражали присутніх. Євген знає про цю рослину все: від історії її походження до сучасної технології вирощування. Саме Туреччина і Італія є лідерами по вирощуванню цього смачного і корисного горішка. За статистичними даними прибуток в цих державах від фундукового бізнесу складає 3 млрд.доларів за рік. Досвід вирощування переймав у товариша з Турійщини, читав в Інтернет-виданнях, спілкувався з професіоналами.

Надійним порадником і помічником у цій справі є батько. Понад 20 сортів фундуку має у своєму господарстві Євген Бух. Це сорти української та європейської селекції: Футкурамі, Ненса, Каталоський, Лозівський, Кулястий, Гарібальді, Корончатий, Караманівський, Долинський,Находка, Шедевр та інші. Про способи розмноження та алгоритм щеплення фундуку розповів іпоказав майстер клас пан Євген:

  • розмноження розподілом куща;
  • розмноження кореневищами;
  • розмноження щепленням;
  • розмноження на штамбі.

Рослина не любить загущеності, тому при поганій освітленості значно зменшується врожай. Щороку восени або навесні необхідно видаляти зайві паростки, сухі гілки, піклуючись про омолодження куща.

Гості госопдарства помітили на кущі пучок гілочок – це, виявляється, лісова ліщина для запилення. На 25 сотих земельної ділянки росте 200 саджанців. Біля будинку на трьох сотих росте 32 деревця. Сад може плодоносити до 30 років. У молодому саду з одного деревця збирав господар 3 кг плодів.

На майбутнє планує придбати до 2 га землі і розвинути справжній бізнес. А ще – втілити технологію вирощування на шпалері (з 1 га можна зібрати 10 тон горіхів). Ефективно сприяє у розвитку вирощування фундуку Державна програма підтримки садівництва (при покупці саджанців офіційно держава повертає в кінці року 80 відсотків вартості). Тісно «співпрацює» з сайтом «Батьківській сад».

Головний спеціаліст ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Сергій Федосійович Левківський дав корисні поради присутнім щодо застосування біохімічних препаратів для ефективного ведення садівництва.

Організація візиту у гостоподарство Євгена відбулася у рамках реалізації проєкту «Територія майстерності» та «Успішна громада».

Читайте також: Ратнівчан попередили про загрози, що несе за собою прихована зайнятість

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
14 квітня
Сьогодні
Вчора
12.04.2021
11.04.2021
10.04.2021
09.04.2021
08.04.2021
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю