Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Викладачі кафедри
Викладачі кафедри

Кафедра соціального забезпечення та гуманітарних наук Луцького університету: чому там варто вчитися

16:45 09.04.2020
140

На сайті Луцького національного технічного університету продовжують проєкт «Ті, що відкривають шлях до успіху», знайомлячи читачів з кафедрами, їхніми особливостями, досягненнями, унікальними розробками і головне – людьми, завдяки яким випускники стають успішними.

Розповіли й про кафедру соціального забезпечення та гуманітарних наук.

Кафедра функціонує у складі факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права, під керівництвом декана Ігоря Андрущака.

У колективі працюють 10 науковців та педагогів, які забезпечують викладання спектру гуманітарних дисциплін нормативного та вибіркового циклів. Понад десять років кафедру очолює професіоналка своєї справи кандидатка історичних наук, доцентка Оксана Жук.

«Ми переконані, що гуманітарна складова є і буде важливою частиною навчального процесу в технічному університеті, не дивлячись на динамічний розвиток технологій та штучного інтелекту. Адже лише якісна гуманітарна підготовка, і зокрема, гуманістична спрямованість можуть стати запорукою того, що найсучасніші новітні технології будуть слугувати інтересам людини», – кажуть науковці.

У 2018 році з допомогою ректора університету Петра Савчука на кафедрі відкрили нову спеціальність Соціальне забезпечення. Тепер тут здобувають освіту 77 студентів денної та заочної форм навчання не лише Волинської, а й Рівненської та Львівської областей.4

Колектив кафедри визначив своїм завданням підготовку конкурентоспроможних фахівців сфери соціального захисту.

На навчання запрошують за першим (бакалаврським рівнем) не лише випускників шкіл, а й за скороченою формою навчання – випускників коледжів.

Сильні сторони кафедри

Кафедра соціального забезпечення та гуманітарних наук – одна із ініціаторів впровадження нових курсів до циклу вибіркових дисциплін. Один з таких курсів, який був запроваджений в Луцькому НТУ з 90-х років – українознавство. Серед нових впроваджених нами курсів – Професійні комунікації, Корпоративна культура та діловий етикет, Основи національної ідентичності, Державне управління та місцеве самоврядування.

Викладачі беруть участь у конкурсах проєктів, активно співпрацюють з державним та громадським сектором.

Доктор політичних наук, професор, академік Академії політичних наук України Валентин Малиновський демонструє приклад поєднання наукової та практичної діяльності. Валентин Ярославович – автор багатьох монографій, підручників, навчальних посібників, словникових та енциклопедичних видань з державного управління, місцевого самоврядування, публічної служби, територіальної організації влади. Від початку реформи з децентралізації влади працює регіональним консультантом з юридичних питань проєкт USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» Асоціації міст України.

У 2019 році працював регіональним спеціалістом проєкту «Фаза впровадження Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку (U-LEAD з Європою)». За його безпосередньої участі було створено або модернізовано одинадцять ЦНАП у Волинській та Рівненській областях. У 2019 р. став переможцем Премії «Люди року – 2019. Волинь» у рамках Всеукраїнської програми «Люди ХХІ століття».

Зусиллями науковців-істориків під керівництвом доцентки Оксани Жук було здійснено дослідження історії Луцького національного технічного університету. Підтвердженням професіоналізму наших викладачів-істориків, зокрема доцентів Оксани Жук та Ярослави Мартинюк є запрошення їх у 2019 і 2020 роках членами журі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідних робіт з історії.

Популяризація історії та культури Волині

За вагомий внесок у розвиток краєзнавчого руху у 2019 році колектив кафедри було відзначено Почесною грамотою Президії Національної спілки краєзнавців України.

Результатом краєзнавчо-пошукової діяльності стали видання монографій Михайла Костюка, Ярослави Мартинюк та Ірини Сушик.

За участі Оксани Жук у грантовому проєкті соціальної дії у Луцькому замку було встановлено Тактильну карту історичної частини Луцька (для людей з вадами зору) та записано аудіоекскурсію до неї.

Активною популяризацією історії німецької національної меншини та етнічної групи бузьких голєндрів на Волині займається Михайло Костюк. За його ініціативи та безпосередньої участі здійснюються історико-етнографічні дослідження колишніх німецьких та голєндерських поселень, налагоджена співпраця з Історичним товариством «Волинь» і Товариством бузьких голєндрів у ФРН, а також Товариством німців Волині.

Використання інтерактивних методів навчання

Лекції з політології багаторічного завідувача кафедри філософії, політології та права, доцента Олександра Ситника та професора Валентина Малиновського це приклад ерудованості, професіоналізму та вміння зацікавити предметом.

У доцентів Оксани Сільвестрової, Олени Сичевської-Возняк, Ольги Піменової студенти вчаться мистецтву дискутування, постановці та пошуку відповідей на проблемні питання на парах з філософії та соціології. Захоплюючими є заняття з історії української державності доцентів Оксани Жук, Михайла Костюка та Оксани Майбороди. Професійною майстерністю у проведенні занять з історії світової та української культури володіють доценти Ярослава Мартинюк та Ірина Сушик.

Активна роль у проведенні просвітницьких заходів в університеті, на яких демонструють вміння публічних виступів, зокрема доценти.

Впровадження гендерних підходів в освіту, формування гендерно-чутливого середовища в технічному університеті (участь у грантових проєктах, проведення гендерного аудиту Луцького НТУ та серії тренінгів Іриною Сушик та Оксаною Жук).Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
6 червня
Сьогодні
Вчора
04.06.2020
03.06.2020
02.06.2020
01.06.2020
31.05.2020
30.05.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю