Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У Луцьку голови ОТГ заснували «Волинську економічну лігу»
У Луцьку голови ОТГ заснували «Волинську економічну лігу»

Голова Заболоттівської ОТГ – один із засновників «Волинської економічної ліги»

11:15 03.02.2019
480

У художньому музеї Луцького замку голови волинських ОТГ заснували «Волинську економічну лігу», урочисто підписали Засновницький договір та обрали керівництво і символіку.

Установчі збори Асоціації органів місцевого самоврядування Волинської області «Волинська економічна ліга» відбулися у п'ятницю, 1 лютого. Про це повідомляє Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Для початку обрали голову новоствореної організації. Одноголосно підтримали кандидатуру Любешівського селищного голови Олега Куха. Натомість секретарем стала голова Жидичинської ОТГ Галина Матвіюк. Окрім того, до складу керівництва Асоціації увійшли також голова Боратинської ОТГ Сергій Яручик та голова Люблинецької ОТГ Наталія Сіховська. Визначили і місце розташування Асоціації – це село Підгайці, вулиця Шкільна, 30.

На заході також перебували представники виконавчої гілки влади, з якою планує співпрацювати новостворена Ліга, а саме – керівник патронатної служби облдержадміністрації Валерій Криворог та заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось.

Окрім установчих моментів на зборах презентували стратегічну мету створення Асоціації. На заході розповіли про те, що «Волинська економічна ліга» створена на основі партнерства між об’єднаними територіальними громадами Волинської області з метою визначення та комплексного вирішення проблем розвитку Волинської області. На старті Асоціації – керівники 12 об`єднаних територіальних громад, які об’єдналися для розробки спільної стратегії економічного розвитку. Опісля до «Волинської економічної ліги» зможуть долучитися усі бажаючі громади.

«Ми засновуємо сталу демократичну інституцію, що ефективно представлятиме інтереси всіх об`єднаних громад на всіх рівнях та виконуватиме функції експертно-аналітичного центру соціально-економічного розвитку ОТГ області. Ми є першовідкривачами у реформі децентралізації. Нашим громадам передані значні повноваження, а тому на перших етапах становлення ОТГ потрібно було налагодити ефективну систему управління та налагодити прямі бюджетні відносини з державним бюджетом. І не зважаючи на всі труднощі, які виникають під час розвитку новостворених ОТГ вважаю, що реформа децентралізації – найуспішніша в Україні. Це підтверджують й авторитетні міжнародні експерти, й жителі громад, які вже відчули на собі всі переваги об`єднання», – зауважив обраний голова новоствореної організації Олег Кух.

За його словами, майбутня організація – це платформа, на якій кожен з її членів має право голосу і можливість представляти інтереси своєї громади.

«Я переконаний, що ми на правильному шляху. Сьогодні дуже визначальна подія для розвитку та спроможності місцевого самоврядування в області в цілому. В подальшому ми розраховуємо на плідну співпрацю з органами державної влади, народними депутати України та представниками бізнесу. Є в нас плани і на міжнародне партнерство. Вірю, що спільними зусиллями ми зробимо місцеве самоврядування самодостатнім, сильним та зробимо Волинь кращою».

Експерт з економічного розвитку, а за сумісництвом і виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Волинської області «Волинська економічна ліга» Анатолій Банера зауважив, що ВЕЛ – це перша в Україні організація такого типу. Він зауважив, що вона аполітична та стосується лише розвитку громад.

«Ми спільно з головами ОТГ напрацювали стратегічні пріоритети Асоціації. Ця структура планує базуватися на трьох китах. Перший – це лобіювання та представлення інтересів місцевого самоврядування на різних рівнях. Другим китом «Волинської економічної ліги» ми визначили – сприяння сталому економічному розвитку наших громад. Організація стане «банком знань» наших громад. А третій кит – муніципальна співпраця. Співпраця громад між собою, з іншими Асоціаціями, народними депутатами», – повідомив Анатолій Банера.

Варто зазначити, що наразі в Асоціацію органів місцевого самоврядування Волинської області вступили 12 ОТГ, представлені керівниками громад. А саме: Боратинська ОТГ (голова – Сергій Яручик), Підгайцівська ОТГ ( голова – Юрій Семенюк), Липинська ОТГ ( голова – Богдан Гусак), Любешівська ОТГ ( голова – Олег Кух), Устилузька ОТГ (голова – Віктор Поліщук), Люблинецька ОТГ ( голова – Наталія Сіховська), Торчинська ОТГ (голова – Юрій Кревський), Жидичинська ОТГ (голова – Галина Матвіюк), Прилісненська ОТГ( голова – Ігор Терещенко), Вишнівська ОТГ ( голова – Віктор Сущик), Колодяжненська ОТГ (голова – Віталій Кашик), Заболотівська ОТГ (голова – Валерій Свіржевський).

Захід організували за ініціативи групи голів об`єднаних територіальних громад Волинської області.

Читайте також: Як у Заболотті презентували «успішний» проект

Коментарі
22 травня
Сьогодні
Вчора
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
17.05.2019
16.05.2019
15.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин