На Ратнівщині радилися, як упроваджуватимуть проєкт «Служба освітньої безпеки»

25 Червня 2024, 11:45
Поліція 460
Поліція

Працівники Головного управління Національної поліції України у Волинській області за участю Ратнівського селищного голови провели нараду з керівниками закладів освіти щодо впровадження проєкту «Служба освітньої безпеки».

На нараді, яку організували 20 червня 2024 року, також були присутні представники інших громад колишнього Ратнівського району. Про це написали на сайті Ратнівської громади.

Начальниця сектору організації служби освітньої безпеки ГУ НПУ у Волинській області Віра Панасюк ознайомила присутніх з метою, умовами та основними етапами запровадження цього проєкту. За її словами, орієнтовно з 1 січня 2025 року у закладах освіти на постійній основі буде працювати поліцейський (інспектор служби освітньої безпеки), який виконуватиме правоохоронну, наставницьку та просвітницьку функції, слідкуватиме за порядком та дисципліною. Цим поліцейським може стати хтось із місцевих жителів.

Читайте також: Освітній омбудсмен пояснив, які обов'язки та повноваження матиме офіцер шкільної безпеки. 

По 30 червня 2024 року триває набір на зайняття вакантних посад поліцейських служби освітньої безпеки. Запрошують повнолітніх громадян України, які мають вищу освіту, сертифікат про вільне володіння українською мовою (можна подати до 30 липня 2024 року), бажання і мотивацію працювати з дітьми, адміністрацією школи  і батьками, вміння комунікувати з учасниками освітнього процесу. Фінансування проєкту буде здійснюватися повністю з державного бюджету за рахунок коштів НПУ.

Віра Панасюк відповіла на питання присутніх щодо особливостей відбору кандидатів та умов проходження служби. Віталій Бірук підтримав ідею запровадження цього проєкту та закликав директорів закладів освіти сприяти підбору кандидатів на посади інспекторів служби освітньої безпеки.

«Тож пропонуємо зацікавленим (чоловіки у віці до 24 років та  жінки без обмеження віку) пройти реєстрацію на сайті», − зауважили у повідомленні.

Після успішного проходження етапів відбору (заліки з фізичної підготовки, психологічні тести, медкомісія) відбувається призначення на посаду та скерування на безкоштовне навчання тривалістю шість місяців у спеціалізований навчальний заклад системи МВС, під час якого виплачується оклад працівника поліції (орієнтовно 8 тисяч гривень/місяць), а по завершенні навчання − заробітна плата (17 тисяч гривень + доплата під час дії воєнного стану − 10 тисяч гривень).

Коментар
19/03/2025 Середа
19.03.2025
18.03.2025