У Ратнівській громаді стартував проєкт для патронатних сімей

01 Травня 2024, 11:02
У Ратнівській громаді стартував проєкт для патронатних сімей 1222
У Ратнівській громаді стартував проєкт для патронатних сімей

У селищі Ратне відбулася презентація проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».

Захід відбувся у вівторок, 30 квітня, у Ратнівській публічній бібліотеці-філії комунального закладу «Центр культурних послуг». Про це повідомляє кореспондентка Район.Ратне.

На презентацію завітали представники керівництва громади, медики, релігійних організацій, комунальних закладів Ратного, правоохоронці, працівники соціальних служб Ратнівської громади, старости старостинських округів, керівники освітніх закладів, громадськість.

Учасники заходу
Учасники заходу

Учасники заходу
Учасники заходу

З вітальним словом перед присутніми виступила заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олена Антонюк, котра розповіла про необхідність створення патронатних сімей на території Ратнівської громади.

«Проєкт реалізовуватиметься у громаді до липня 2025 року, сподіваємося до його закінчення створити кілька патронатних сімей», – зауважила Олена Антонюк.

Після знайомства присутніх на заході, про основні засади реалізації проєкту у громаді та його важливість розповіла керівниця сектору «Служба у справах дітей» Виконавчого комітету Ратнівської селищної ради Наталія Токарська.

Наталія Токарська
Наталія Токарська

Наталія Токарська поінформувала, що у Ратнівській ТГ близько семи тисяч дітей. Від цієї кількості дітей, позбавлені батьківського піклування, діти-сироти перебувають на обліку - 28. З них шість – сироти, – 12 позбавлені батьківського піклування, так звані «соціальні сироти». 64 дитини нині перебувають на обліку як ті, що опинилися у складних життєвих обставинах.

«Хотілося б що б у нас в громаді було менше дітей сиріт, щоб було менше дітей позбавлених батьківського піклування при живих батьках», – додала Наталія Токарська.

Регіональна координаторка проєкту Наталія Скубій більш детально розповіла присутнім про мету та завдання такого проєкту. Зокрема, Наталія зауважила, що Ратнівська громада одна із 11 громад в області, яку відібрали для участі у цьому проєкті.

Наталія Скубій
Наталія Скубій

Наталія Скубій
Наталія Скубій

Представниця проєкту роз’яснила присутнім: що таке патронатна сім’я, як стати патронатним вихователем та яка категорія дітей потрапляє у вищезгадані сім’ї.

«В кожній громаді має бути створена патронатна сім’я», – зауважила Наталія Скубій.

Зауважимо, патронат відносно нова соцпослуга, яку запроваджують в Україні. Зокрема, робота патронатних вихователів оплачується державою, їм також надається відпустка, повноцінна зарплатня, рахується пенсійний стаж, та окремо нараховуються кошти на утримання дитини. При потребі патронатному вихователю можуть надати помічника.

Презентація
Презентація

Вікового обмеження у віці вихователя немає, дитина береться під опіку терміном від трьох до шести місяців. Також, патронатні батьки мають пройти відповідне навчання, яке триває до 10 днів.

За допомогою проєкту патронатні сім’ї можуть забезпечити побутовою технікою чи меблями, отримати відповідну консультацію та інформаційну підтримку.

Після презентації, учасники заходу мали нагоду поставити питання на які отримали вичерпні відповіді.

Опісля, селищний голова Віталій Бірук та Наталія Скубій підписали Меморандум про взаємодію та участь у Проєкті.

Наталія Токарська
Наталія Токарська

Наталія Скубій
Наталія Скубій

Учасники заходу
Учасники заходу

Довідково:

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Національною соціальною сервісною службою України, службами у справах дітей територіальних громад, обласних воєнних адміністрацій, центрами надання соціальних послуг, регіональними центрами соціальних служб, неурядовими організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Кожен охочий дізнатися про можливість стати патронатним вихователем може звернутися до працівників сектору «Служба у справах дітей» Виконавчого комітету Ратнівської селищної ради за адресою: смт Ратне, вул. Центральна, 19, або за телефоном 0976681330.

Читайте також: Команда Ратнівської громади здобула срібло на районних змаганнях з футзалу

 

Коментар
24/01/2025 П'ятниця
24.01.2025
23.01.2025