На Ратнівщині розпочав роботу притулок для людей, котрі постраждали від домашнього насильства

12 Квітня 2024, 10:15
На Волині розпочав роботу притулок для людей, котрі постраждали від домашнього насильства 1606
На Волині розпочав роботу притулок для людей, котрі постраждали від домашнього насильства

У Ратнівській громаді Ковельського району запрацював притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Відкриття притулку відбулося у четвер, 11 квітня, передає кореспондентка Район.Ратне.

На захід завітали: директор Департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської ОВА Оксана Гобот; Яна Фурманюк, начальниця відділу підтримки сім'ї, оздоровлення та відпочинку дітей департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської облдержадміністрації, Валентина Гаврилюк, головна спеціалістка тогож відділу; керівниця управління соціального захисту населення Ковельської райдержадміністрації Світлана Ювченко; Ратнівський селищний голова Віталій Бірук, заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олена Антонюк, староста Кортеліського старостинського округу Микола Корнелюк; Ірина Костючик, керівниця КЗ «Центр надання соціальних послуг».

Зокрема, у притулку відремонтували та облаштували чотири кімнати для проживання людей: дві для сну та відпочинку, одна для роботи персоналу та психологів, одну із кімнат займає їдальня та окремо облаштований санвузол.

Санвузол
Санвузол

Їдальня
Їдальня

У кожній кімнаті для відпочинку та сну розміщено по два ліжка та є по два запасних у шафах. Максимально притулок може прихистити 12 людей.

Кухня оснащена новою побутовою технікою, має доволі простору їдальню. 

Кухня
Кухня

Кухня
Кухня

Кухня
Кухня

У санвузлі є кілька умивальників, туалетів, душ та дві пральні машини.

25

Кімнати для проживання людей мають настінні дзеркала, ліжка, шафи (усередині яких є чиста постільна білизна), робочий стіл та стільці, нічні світильники. Для дітей працівники притулку створили дитячий куточок.

Дитячий куточок
Дитячий куточок

Адресу притулку не розголошують задля безпеки.

Допомогу в закладі для осіб, які постраждали від насильства, надаватимуть: завідувач притулку, практичний психолог та фахівець із соціальної роботи.

Звернутися за допомогою до притулку громадяни можуть цілодобово. Зокрема, є можливість безплатного проживання до трьох місяців.

Отримати місце для проживання у притулку можна: за направленням поліції або мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, та за направленням від закладів соціальної сфери.

Якщо у вас немає відповідного направлення, аби звернутися за допомогою, ви можете зателефонувати у Центр надання соціальних послуг (0336629407), до місцевих поліцейських офіцерів громади, на лінію «102» або через відділення №2 соцзахисту смт Ратне.

Нагадаємо, влітку 2023 року у Волинській ОДА відбулося засідання Комісії з питань надання у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Загальна сума державної субвенції становила понад 7,7 мільйона гривень.

Усього на розроблення відповідної документації, будівельні роботи та облаштування кімнат притулку у Ратнівській громаді витратили 2,5 мільйона гривень.

На ремонт приміщення, в результаті проведеного тендеру, уклали договір, на який виділили субвенції з держбюджету 2,2 мільйона гривень, з місцевого – 45 тисяч гривень.

На проведення ремонтних робіт витратили 2,01 мільйона гривень з коштів субвенції та 41 тисячу гривень з місцевого бюджету.

Крім того, на проведення техогляду та ремонту виділили 18 тисяч гривень, для виготовлення проєктно-кошторисної документації 70 тисяч гривень. На матеріальне забезпечення притулку пішло майже 55 тисяч гривень.

«При центрі функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі. Минулого року бригада здійснила 11 виїздів, у поточному – 10», – зауважила Ірина Костючик.

Зокрема, притулок надаватиме послуги для людей Ратнівської, Забродівської, Самарівської, Старовижівської та Дубечненської громади.

Мета створення такого закладу – допомога постраждалим особам від домашнього та інших видів насильства, збільшення випадків яких спостерігається на Ратнівщині. Варто зауважити, за перший квартал 2024 року кількість звернень щодо домашнього насильства у Ратнівській громаді становила 35.

Коментар
17/01/2025 П'ятниця
17.01.2025
16.01.2025