У Проході вшанували пам'ять жертв Голокосту

29 Січня 2024, 12:51
У Проході вшанували пам'ять жерт Голокосту 359
У Проході вшанували пам'ять жерт Голокосту

У селі Прохід Ратнівської громади вшанували пам’ять громадян єврейської національності, які загинули від нацистського режиму в роки Другої Світової війни.

Напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту біля Меморіалу жертвам Голокосту відбувся захід. Про це йдеться на сайті Ратнівської селищної ради.

Біля Меморіалу зібралися керівництво Ратнівської громади, Жиричівського старостинського округу, представники колективів Прохідського ліцею та Конищенської гімназії, щоб вшанувати світлу пам’ять тих, хто став жертвами Голокосту та навічно спочиває в безіменних могилах.

У своєму виступі Ратнівський селищний голова Віталій Бірук зазначив, що необхідно зберегти пам’ять про цю страшну трагедію і зробити все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода панували на нашій землі.

До присутніх також звернувся вчитель історії Прохідського ліцею, учасник проєкту «Захистимо пам'ять» Анатолій Мартинюк, який розповів про трагічну історію євреїв, які споконвіку мешкали у селищі Ратне, його околицях та стали жертвами жахливого злочину, вчиненого гітлерівцями біля села Прохід у роки Другої світової війни.

Учасники пам’ятного заходу поклали до Меморіалу жертв Голокосту квіти, запалили лампадки та вшанували пам’ять тих, хто знайшов тут свій вічний спочинок, хвилиною мовчання.

Читайте також: На Ратнівщині наколядували для ЗСУ понад мільйон гривень

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024