Хотів мотоблок, а втратив 20 тисяч: як ратнівчан ошукують в соцмережах
Жителі Ратнівського краю все частіше стають жертвами шахраїв в Інтернеті, а надто, у соцмережах.
За ранок 11 серпня у місцевому відділку поліції зареєстрували два випадки шахрайства. Про це Район.Ратне розповів начальник відділення поліції №2 селища Ратне Ковельського районного управління поліції Олег Бончак.
Зокрема, ратнівчанин побачив оголошення у популярній фейсбук-групі Ратнівського краю про «продаж» мотоблоку. Захотів придбати, бо ціна видалась особливо вигідною. У результаті чоловік став жертвою шахраїв та втратив близько 20 тисяч гривень.
Таким же чином ще один краянин втрапив на гачок шахраїв, він хотів придбати господарську тачку й лишився 300 гривень.
Після звернення до правоохоронців та скарг на публікації оголошення про продаж техніки та приладдя для господарства із групи зникли.
Поширені схеми
Підполковник поліції Олег Бончак розповів про найпоширеніші схеми шахраїв, які застосовували зловмисники щодо жителів Ратнівщини.
Перша – отримання грошової допомоги. Шахраї розміщують оголошення в інтернет-ресурсах на різного роду мобільних додатках, надалі потерпілий переходить за посиланнями, в яких вимагають ввести реквізити карти, повний рахунок, ССV-код, дівоче прізвище матері й навіть пін-код. Так шахраї отримують доступ до банківської карти та знімають гроші за використанням комп’ютерних технологій.
«Ні в якому разі не можна переходити за посиланнями та вводити дані карток. Рекламні оголошення про грошові допомоги не розміщують в інтернеті, та наразі прийом заявок про надання такої допомоги жодною організацією не здійснюється», – наголошує Олег Бончак.
Читайте також: На Волині поширюють маніпуляцію про «виплати всім, хто має український паспорт»
Як зауважив полісмен, втрапити на гачок шахраїв у цьому дуже легко, адже чимало ратнівчан хочуть отримати виплати.
Другий вид шахрайства – купівля в інтернеті різного роду товарів з передоплатою.
Як розповів керівник відділку, не можна перераховувати кошти не отримавши товару, перерахунок коштів проводиться при отриманні замовлення та його огляду у приміщенні поштового відділення.
Полісмени застерігають ратнівчан, що соціальну допомогу не рекламують ні у Фейсбук, ні у Вайбер, ні у Телеграм. Відомості про умови отримання можна дізнатись на вказаному сайті, де пропонується виплата, або за телефоном гарячої лінії, який зазначений на сайті.
Читайте також: «Ви виграли 317 тисяч гривень в національній лотереї»: нове шахрайство на Волині та Рівненщині