Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Малоритський районний центр народної творчості
Малоритський районний центр народної творчості

На Ратнівщині планують відродити традиції регіонального ткацтва

12:44 11.03.2018
535

Відродження стародавніх традицій регіонального ткацького ремесла проводитимуть у рамках реалізації спільного україно-білоруського проекту «Народна творчість без меж», який став переможцем Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства (EaPTC) «Білорусь – Україна».

Про це пишуть на сайті білоруського телеграфного агентства «Новини Білорусії».

На реалізацію міжнародного проекту Європейський союз виділяє 98,5 тис. євро, з них більше 59 тис. євро білоруській стороні.

Заявником проекту виступив відділ ідеологічної роботи, культури у справах молоді Малоритського райвиконкому, а партнером –відділ освіти у справах молоді та спорту Ратнівської районної державної адміністрації України.

Ідея проекту полягає у відродженні та розвитку традицій регіонального ткацтва на території україно-білоруського прикордоння на базі досвіду, накопиченого Малоритським районним центром народної творчості.

Пріоритетним напрямом діяльності малоритського центру є збереження ткацького ремесла: відновлення рідкісних ткацьких технологій, виготовлення на цій основі народних костюмів, створення оригінальних зразків тканих виробів.

Зокрема, проектом передбачено проведення майстер-класів, під час яких малоритські майстрині поділяться досвідом із сусідами.

У школах двох районів будуть організовані кампанії щодо популяризації народних костюмів і пов'язаних з ними культурних традицій, ознайомлювальні виїзди в музеї народної творчості у Брестській і Волинській областях.

У Ратнівскому районі створять гуртки традиційного ткацтва, а в Малоритському – поліпшать матеріальну базу любительських об'єднань районного центру народної творчості.

Для класів ткацтва підготують навчально-методичні матеріали, також планують видати альбом «Традиційний народний костюм білорусько-українського прикордоння» та організувати науково-практичний семінар.

Ключовим елементом проекту стане проведення міжнародного пленеру ткачів в Малориті та фольклорного фестивалю в Ратному, на якому будуть представлені усі найкращі прояви самобутньої культури трансприкордонного регіону.

Коментарі
20 січня
Вчора
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
13.01.2019
12.01.2019
11.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин