Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Степан Івахів
Степан Івахів

Івахів закликав нардепів згуртуватися задля розвитку бізнесу та економіки країни

16:00 26.02.2018
191

Степан Івахів закликав депутатів Верховної Ради не тільки займатися власними рейтингами, а й згуртуватися заради економічного розвитку країни та створити всі необхідні умови для розвитку вітчизняного бізнесу.

Про це він повідомив у понеділок, 26 лютого, під час виступу на погоджувальній раді.

Нардеп зазначив, що різні політичні сили у Верховній раді чубляться, бо вже живуть виборами, причому навіть не 2019 року. Засилля результатів різноманітних соціологічних досліджень в ЗМІ та коментарі деяких політиків підводять суспільство до думки, що вже цієї осені можливі дострокові парламентські вибори.

Наближення виборів змушує політичні сили дбати про власні рейтинги. Наша депутатська група «Воля народу» не несе жодного політично прапора, ми позапартійні, тому маємо привілей в цей складний для країни час думати не про рейтинги, а про людей, яких сьогодні чи не найбільше турбують низькі зарплати, пенсії та постійне зростання цін на продукти та товари першої необхідності, – зауважив Івахів

Сьогодні Україні абсолютно необхідне швидке економічне зростання. Деякі політики переконані, що для цього нам потрібна допомога МВФ, інші впевнені, що вимоги МВФ є шкідливими для країни. Але думаю всі погодяться, що справжнім локомотивом економічного зростання в Україні є бізнес. Тому ми маємо створити всі необхідні умови для розвитку бізнеса, бо це призведе до збільшення наповнення бюджету і допоможе нам зменшити залежність від подібних міжнародних фінансових інституцій.

Але давайте подивимось: скільки законів, які б допомогли розвиватися реальному сектору економіки, Верховна рада прийняла в минулому році? Одиниці! В той самий час, як десятки урядових та депутатських законопроектів, які направлені на дерегуляцію, спрощення ведення бізнесу, розвиток будівельної галузі, транспортної галузі, айті сектору, розвиток приватної ініціативи на селі лежать без розгляду місяцями.

Сьогодні Уряд нам звітує про збільшення експорту. Але цих темпів недостатньо, бо імпорт збільшується ще швидше і тому в 2017 році ми мали 2,6 мільярда доларів негативного сальдо зовнішньоторговельного балансу. А такого не має бути. Це при тому, що гіперінфляція дала можливість українським експортерам бути конкурентними на зовнішніх ринках та збільшувати надходження до бюджету України від експорту. Тому Уряд має зробити все необхідне, щоб покращити ситуацію, а ми, як законодавчий орган, маємо невідкладно прийняти всі необхідні для цього закони.

Ще одним важливим кроком для стабілізації економіки має бути призначення голови Національного банку України. Шановні колеги, на цьому пленарному тижні ми маємо нарешті поставити крапку в цьому питанні і призначити очільника НБУ. Як і заразом інші вакантні посади, наприклад того ж міністра охорони здоров’я. Це ж абсолютний нонсенс, коли в країні йде надважлива медична реформа, але немає відповідального за неї міністра. Так з кого спитати за результати?

Шановні колеги! Цього тижня ми маємо вкрай важливі законопроекти, реалізація яких дозволить зробити важливий крок у питанні розвитку реального сектору економіки, створення нових робочих місць, – зауважив нардеп.

Також він закликав парламентарів підтримати на пленарному тижні два законопроекти.

По-перше, це урядовий проект 2216а щодо діяльності технологічних парків, де на окремій території поєднується науковий, виробничий, кадровий потенціал для впровадження високоефективних видів техніки, технологій та продуктів нових поколінь. Дуже поширена практика на Заході, у світі їх існує близько 500, з яких 150 – у Сполучених Штатах. Закликаємо прийняти законопроект в цілому і на практиці використати цей передовий досвід.

По-друге, це законопроект 2475а про внутрішній водний транспорт. На жаль, Україна сьогодні абсолютно не використовує ті логістичні можливості водних шляхів, надані нам географічним розташуванням. Тому депутатська група «Воля народу» переконана, що прийняття ініціативи дозволить залучити в галузь потужні інвестиції, надасть додаткові можливості до розбудови нашої економіки.

Детальніше переглянути виступ ратнівськго народного депутат можна у відео.

;
Коментарі
17 серпня
Вчора
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
09.08.2018
08.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин