Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Допомога лікарням
Допомога лікарням

Ратнівські лікарні отримали апарати ШВЛ світового рівня

21:30 25.05.2020
949

Благодійники передали медичні апарати Astral 100 австралійського виробництва для потреб Ковельського МТМО, а також в районні лікарні Старої Вижівки, Ратного та Шацька.

Про це пишуть на сайті фонду «Патріоти Волині».


«Коли ми почали моніторити ринок, то побачили, що апарати ШВЛ найкращих брендів на сьогодні в дефіциті і на них величезні черги, Ми вивчали світовий досвід і за дорученням Степана Петровича фонд закупив чотири апарати ШВЛ, сертифіковані американською FDA ( Food & Drug Administration – найавторитетніша та найсуворіша в світі державна інстанція, яка відповідає за контроль якості продуктів харчування, медикаментів та медичного обладнання – прим. автора).

Скажу, що таке обладнання працює в багатьох топових клініках Ізраїлю. А ми знаємо, що ізраїльська медицина – одна з кращих в світі. І сьогодні такі апарати будуть використовуватися і в наших районних лікарнях. Паралельно ми також ведемо переговори про навчання наших спеціалістів. Переконаний, що досвід ізраїльських лікарів буде для нас корисним», – розповів директор благодійного фонду «Патріоти Волині» Павло Самолюк.

Під час пандемії коронавірусу всі країни світу зіткнулися з браком апаратів ШВЛ. Такого обладнання сьогодні бракує не лише на Волині, а й по всій Україні в цілому. У Шацьку, наприклад, такий апарат всього один, та й той – застарілий.

«Апарат, який у нас є, ще з 90-х років минулого століття: його придбали, коли я тільки-но прийшов на роботу. На сьогодні він уже не відповідає вимогам часу. Тому, скоріше, він має історичну цінність, аніж прикладну», – пригадує лікар-анестезіолог Шацької районної лікарні Павло Петров.

У Ратному та Старій Вижівці — по чотири апарати ШВЛ, а потреби районних лікарень – в рази більше.

«На сьогодні ми маємо достатньо засобів індивідуального захисту, забезпечені також медичними препаратами. А от апарати ШВЛ — це найбільша для нас проблема. Для району їх потрібно десь в межах десяти, а то й 12. В планах є закупити ще один апарат ШВЛ за кошти районного бюджету. З державних поставок у нас таких апаратів не було. Тому ми дуже раді, що фонд “Патріоти Волині” передав нам таке високотехнологічне обладнання. Тим більше, що цей апарат мобільний і, що важливо, оснащений інтелектуальним режимом роботи», – розповів директор КП «Ратнівська районна лікарня» Михайло Бегаль.

Медики також відзначають універсальність переданих для районних лікарень апаратів ШВЛ, їхню здатність забезпечувати респіраторну (дихальну) підтримку в автономному режимі (8 годин з батареєю в комплекті, цілодобово — за умови використання зовнішніх акумуляторів) та високий рівень безпеки.

«Це портативний імпортний апарат високого класу. Він призначений для надання дихальної підтримки під час транспортування, в домашніх умовах, а також в стаціонарі. Важливо, що цей апарат застосовується як для пацієнтів вагою п’ять кілограмів, тобто - для дітей, так і для дорослих. Додатково нам доставили також монітор пацієнта, що дасть змогу контролювати всі параметри дихальної функції організму — це капнографія, насичення крові киснем. Тобто, ми отримали все необхідне для лікування пацієнтів, які потребують штучної вентиляції легень», – зауважив лікар-анестезіолог Ковельської ЦРЛ Андрій Гуска.

«Цей апарат займає мало місця та має високу мобільність. Це важливо для транспортування хворих, при переведенні пацієнта з одного відділення лікарні в інше. Для нас це дуже потрібна річ, бо часто бувають випадки, коли ми веземо хворого до нейрохірургів, а в машині портативного апарату дихальної підтримки до цього у нас не було А цей апарат можна використовувати до 8 годин безперервної вентиляції», – каже завідувач відділення анестезіології Ратнівської ЦРЛ Вадим Бігун.

Також важливо, що такі апарати ШВЛ призначені для інвазивної та неінвазивної штучної вентиляції легень.

«Інвазивна вентиляція легень – це, коли хворий заінтубований і апарат повністю дихає за пацієнта. Неінвазивна підтримка потрібна більше як допоміжна: пацієнт самостійно дихає, а апарат лише допомагає. Сама ж дихальна недостатність актуальна не лише при коронавірусі, а й при будь-якій важкій пневмонії, оперативних втручаннях, загальній анестезії тощо. Цей апарат просто незамінний при транспортуванні хворого, коли той у комі та самостійно не дихає», – пояснив лікар-анестезіолог Старовижівської ЦРЛ Ігор Замостний.

Передані благодійним фондом Степана Івахіва апарати ШВЛ замінять застаріле реанімаційне обладнання районних лікарень на сучасне, високотехнологічне.

«Степан Петрович не забуває нашу лікарню і постійно допомагає нам в цей складний час. Ми вже отримували від фонду «Патріоти Волині» засоби індивідуального захисту, які використовуємо в повсякденній роботі. А тепер зможемо оновити і обладнання у відділенні інтенсивної терапії», – подякувала благодійникам директорка КП «Старовижівська районна лікарня» Тетяна Свіржевська.

«Коли вся країна і світ знаходяться в такій біді, є люди, небайдужі до такої ситуації. І за це хочеться сказати щире «дякую» Степану Петровичу та його команді. І нехай все те добро, яке вони роблять, повертається до них сторицею, – доповнила колегу директорка КП «Шацька районна лікарня» Світлана Крецу.

Це не перша допомога від благодійників для волинських лікарень: раніше Степан Івахів та його фонд “Патріоти Волині” передали медикам сучасний гематологічний аналізатор, кисневі концентратори, пульсоксиметри та засоби індивідуального захисту. Народний депутат завірив, що робота в цьому напрямку триватиме і надалі.

«Коли ця біда почалася, ми приєдналися до допомоги, витрачали кошти і купляли з фонду обладнання, яке потрібно, аби рятувати життя людей. І це є пріоритетом, нашою кінцевою ціллю. Треба захистити наших медиків. Для того, щоб вони могли здійснювати свою роботу впевнено і знали, що ми за них дбаємо», – зауважив Степан Івахів.

Читайте також:

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
6 липня
Сьогодні
Вчора
04.07.2020
03.07.2020
02.07.2020
01.07.2020
30.06.2020
29.06.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю