Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків, – управління юстиції Волині

17:00 20.07.2019
451

Керівник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Валентин Кухарик підготував інформацію про те, як поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.

Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у спілкуванні з дитиною – така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця.

Що потрібно:

  • Надіслати другому з батьків рекомендованого листа про державу прямування, мету та тривалість поїздки.
  • На кордоні пред’явити копію рішення суду або органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини.

Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці, дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою можна виїхати на термін до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Що потрібно:

  • Отримати довідку про наявність у другого із батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.
  • На кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості та документ, що підтверджує інвалідність або тяжку хворобу дитини.
  • Повернутись в Україну з дитиною.

Якщо аліменти сплачуються вчасно, то потрібно:

  • Написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон.
  • Якщо протягом 10 днів після вручення рекомендованого листа згоду не надали – подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.
  • На кордоні пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Повернутись в Україну потрібно з дитиною у термін, передбачений згодою чи рішенням суду. За умисне порушення місячного строку встановили адміністративну відповідальність, а це штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні ця сума
складає від 1700 до 3400 тис. грн). Також такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально
посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.

Коментарі
20 серпня
Вчора
18.08.2019
17.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин