Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Що потрібно зробити, щоб голосувати вдома
Що потрібно зробити, щоб голосувати вдома

Ратнівчанам на замітку: що потрібно зробити, аби голосувати вдома

11:25 03.03.2019
115

Для тих, хто не може прийти на виборчу дільницю, але хоче взяти участь у виборах, держава передбачила «домашні» вибори.

Вибори Президента України призначені на 31 березня 2019 року.

Хто може голосувати вдома

  • люди, постійно нездатні пересуватися самостійно;
  • люди, які тимчасово не можуть пересуватися (на основі поданої заяви).

Також при включенні виборця до списку голосуючих за місцем перебування члени дільничної виборчої комісії зобов’язані перевірити факт тимчасової нездатності людини пересуватися самостійно. У разі, якщо це не підтвердиться, комісія відмовить у візиті під час виборів і доведеться йти самостійно.

Після того, як людину включають у список виборців для голосування за місцем перебування, у списку, що залишається на виборчій дільниці робиться запис «голосує за місцем перебування».

Що потрібно зробити, щоб голосувати вдома

Процедура не ​​складна. Потрібно подати заяву, написану від руки, в місцеву виборчу комісію й прикласти до неї довідку з медустанови, яка підтверджує постійну чи тимчасову нездатність до пересування. Заяву можна принести самостійно, можна передати через когось третього. Це не бюлетень, тож особистої присутності не потрібно. Заяву необхідно подати не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем ​​голосування, тобто 29 березня.

Як проходять вибори вдома

31 березня 2019 року до виборця, заяву якого зареєстрували раніше, прибувають члени дільничної виборчої комісії з бюлетенями й опечатаною чи опломбованою виборчою скринькою. З ними можуть також бути офіційні спостерігачі, довірені особи кандидатів або навіть самі кандидати в президенти.

Виборець чи члени його сім’ї не можуть відмовити виборчій комісії в присутності, в іншому разі – проголосувати не вийде. Проте конкретно голосувати, ставити галочку в бюлетені виборець все ж повинен в окремому приміщенні, без присутності кого-небудь іще. Так зберігається таємниця волевиявлення.

Якщо виборець, включений до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування, прибув у приміщення для голосування після того, як члени дільничної виборчої комісії вийшли для організації голосування за місцем перебування, такому виборцю не видадуть виборчий бюлетень для голосування до повернення членів комісії, які організовують голосування за місцем перебування, та з’ясування питання, чи не проголосував цей виборець за місцем перебування.

Виборець, постійно нездатний самостійно пересуватися, стосовно якого у списку виборців зазначена відповідна відмітка, може до 12 години 30 березня 2019 року письмово або осибисто повідомити відповідну дільничну виборчу комісію про бажання проголосувати у приміщенні для голосування.

Коментарі
19 березня
Сьогодні
Вчора
17.03.2019
16.03.2019
15.03.2019
14.03.2019
13.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин