Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Заболотті та Залісах агрофірма з орендованої квартири привласнила і покропила 400 гектарів пасовища

19:47 12.06.2018
3252

Жителі Заболоттівсьої громади охоплені жахом: місцеве пасовище за три дні перетворилося на випалене поле. Худоба ледь не загинула та немає сіна на зиму. Обурені селяни влаштували збори, щоб розібратися хто і навіщо зробив таку шкоду.

У понеділок, 11 червня, у залі засідань Заболоттівської селищної ради зібралися жителі Заболоття та Заліс, які постраждали від дій ТОВ «Волинь Агро Груп». Люди прагнули дізнатися від голови громади та селищних керівників, хто дав розпорядження господарювати на їхніх земельних ділянках, адже самі пайовики не давали землі в оренду цьому товариству.Інцидент трапився 24 травня, у той час, коли жителі випасали свою худобу на пасовищі. Саме тоді приїхала техніка та почала окроплювати хімічними препаратами територію із небажаною рослинністю. Невідомі обробили гербіцидами чимало сільськогосподарських угідь, у тому числі до складу яких входили, неорендовані фірмою-інвестором землі. Свою роботу невідомі продовжували ще 25 та 26 травня. Як з’ясувалося згодом, таким чином обробили близько 400 га території Заболоттівської ОТГ. Це пасовища і поля, які використовували для заготівлі сіна.

Масштаби просто вражають: за три дні доглянуті земельні ділянки перетворилися на випалені поля.


Марія Коцюба, чий пай теж покропили, розповідає, що вона не підписувала ніяких домовленостей із представниками «Волинь Агро Груп» для роботи на її землях. Жінка не розуміє, хто вирішив господарювати на території замість неї.


Уважно вислухавши присутніх у залі засідань, колишній землевпорядник Володимир Козловський пояснив, що був заключений договір із інвестором, відповідно до якого почали обробляти території. Згідно з цим документом, узгодили і термін використання невитребуваних паїв на 10 років, а орендування на 7 років земель, на які є акти власності.За словами Володимира Козловського, усього заключили 106 договорів на 243 га площі Заболоттівської громади.

Під час зборів, жителі Заболоттівської громади з’ясували, що староста Заліської сільської ради Віктор Корецький був попереджений про початок обробки земель і мав повідомити громадян. Однак до людей ця інформація так не надійшла.

Депутатка селищної ради Ольга Головій закликала керівництво надати список тих людей, з якими фірма-інвестор формально заключила договори. Жінка має на меті перевірити чи не дублюється два рази цей договір, бо усі дані занесені в електронну базу. За словами Ольги, таким чином можна виявити чи не укладала двічі одна і та сама людина угоду з різними орендарями.

Згодом на зібранні з’явився голова ОТГ Валерій Свіржевський, який намагався доступно роз’яснити ситуацію, що склалася.

Селяни показали керівнику громади свої документи про власність на земельні ділянки та розказували, що на їхніх територіях господарюють незаконно.

Голова Заболоттівської ОТГ Валерій Свіржевський розказав, що дані земельні паї − то власність районної державної адміністрації і вони продаються під пасовища. Потім керівник зазначив, що не займається земельними справами, а його завдання – поповнювати бюджет.

«Хто показав, де потрібно кропити землю?» – таке питання задала голові ОТГ Леся Макаревич, бухгалтер місцевого підприємства «Журавлини», яке досі обробляло ці землі. Однак відповіді на це запитання ніхто не дав.

«Травлять нас і худобу нашею землею», – чутно було на сходинах невдоволених жителів. Кожному було прикро за свою землю та працю.

«Такого варварського ставлення до землі, до законів я не бачив за всі роки господарювання. Це все зроблено з метою придушити господарство. Мабуть, комусь вигідно це робити», – йдеться у письмовому зверненні керівника ТзОВ «Журавлини» Миколи Колядюка до голів Ратнівської РДА та Заболоттівської ОТГ.

Чоловік обурений, адже у громаді є чимало земель, які заростають бур’яном та пустують, а забрали вже доглянуті площі.

«Близько 400 гектарів землі покропили. Люди мали спочатку заготовити сіно, а потім інвестор мав повне право ближче до осені розпоряджатися землями», – так коментує ситуацію, що скалася нещодавно, Микола Колядюк.

Під час зібрання, конкретних відповідей ніхто так і не почув. Чимало питань залишилося відкритими.

Наприкінці сходин, присутні вирішили ще раз зібратися. Наступного разу, для кращого розв’язання проблеми, на збори запрошуватимуть представників райдержадміністрації, чинного заболоттівського землевпорядника, юристів та незалежних експертів з питань екології в районі.

Аграрій з вулиці Леніна: що відомо про «Волинь Агро Груп»

Товариство з обмеженою відповідальністю «Волинь Агро Груп» займається вирощуванням сільськогосподарських культур.

Керівником вказаний Мельник Вячеслав Олексійович, а засновником – Микола Юрійович Махневич, який проживає в місті Умань Черкаської області на вулиці Леніна.
Окрім цієї фірми, чоловік керує ще двома: ТОВ «Болеко» та ТОВ «Версаль Плюс», які займаються вантажним автомобільним транспортом.
У «Болеко» Микола Махневич відповідає за розширення автопарку компанії та географії її перевезень. Що цікаво, дана фірма має кілька судових справ.


Журналісти Район.Ратне намагалися знайти офіс цієї фірми за зазначеною адресою смт Ратне, вул. Нова, буд. 6, але виявилося, що то житлова квартира. За словами сусідів, те житло здають в оренду.

Марія Сидорук, Юрій Свиридюк

Читайте також: Кожному по шматочку: як ратнівські поліцейські привласнили господарську землю

Коментарі

Віктор Корецький

13:40 13.06.2018

Що ж ви всього не пишете? Не пишете про те, що за ці паї вже взяв гроші за випасання худоби директор ТзОВ "Жкравлини" по 250 грн за голову худоби, хоча ніякого права на це він не має? Чому не пишете про розграбунок ним приміщень тваринницької ферми? Чому не пишете, що за на цьому сінокосі, як ви вважаєте (хоча ще рілля), сіно мав збирати колядюк, але не люди, хоча більшість з людей на цій площі уклали договір оренди з інвестором? Чому не пишете, що еколог, оглянувши препарат, котрим кропили землю повідомив, що він не належить ні до заборонених, ні до особливо шкідливих, про котрі я мав з якогось дива повідомити НЕ ВЛАСНИКІВ земельних часток (паїв), хоча всі в кого договір укладений були повідомлені? Чому не пишете, що орендовані землі (за котрі платиться податок) захопив колядюк БЕЗ БУДЬ-ЯКОГО ПОПЕРЕДЖЕННЯ, як німці в 1941 році? Запрошую Вас шановна "незалежна пресо" приїхати до мене і подивитись карту паювання. власників і користувачів земель, поспілкуватись з жителями с Заліси і т.д. Я ні відкого не ховаюсь і завжди готовий до діалогу. Крім того, чи я пагано знаю жителів с. Заліси, бо щось крім себе і представника орендатора я там своїх мешканців не бачив. Мій тел 0989434584. Дуже чекаю на розмову

Олексндр

14:02 13.06.2018

ого. еколог має лабораторія для визначення шкідливості препаратів. Дайте будь-ласка його номер телефону, я замовлю щоб перевірив чи шкідливі препарати якими кропитиму жуків.

Журналіст

14:04 13.06.2018

Ми обов'язково приїдемо і поглянемо на карту шановний Вікторе. І напишемо ще одну статтю. не хвилюйтеся. Однак, як ми були на зборах, і ви нічого не боїтеся, тоді чому ви не надали списки людей, котрі уклали договір з інвестором, щоб усі могли з'ясувати які землі мали б обробляти. А то виходить, що інвестори обробили землі людей, з якими не складено договори. Суть не у вас чи у Колядюку, суть у тому що обробили землі які не мали права обробляти

Олексндр

14:04 13.06.2018

Стаття 37. Інформування про небезпечні, стихійні
гідрометеорологічні явища та небезпечні роботи

Інформування про небезпечні, стихійні гідрометеорологічні
явища та їх прогноз, а також про стан навколишнього природного
середовища здійснює гідрометеорологічна служба в порядку,
визначеному законодавством.

Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту
рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж
за три доби до початку обробки через засоби масової інформації
попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані
до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому
повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії
токсичності препарату.

Володимир

20:25 13.06.2018

Моє бачення ситуації таке: Колядюк користується землями людей не законно ! ,а коли побачив що "лавочку"прикривають підняв галас! всі знають що сінокоси він продавав і траву не сіяв давнооо..По поводу препаратів якими обробляли землю думаю треба розбиратись ато навіть ліс пожовтів!! А фірма може бути прописана де завгодно головне щоб толк був!! ( з підсобного господарства люмана ТзОВ Журавлини толку немає)!!!

Ваша совість

09:12 14.06.2018

По-перше,Вікторе з паваги до людини прізвище ім'я по-батькові пишеться з великої букви,якщо говорити що ви такий грамотно правильний! По-друге,свою таку правоту потрібно доказувати у залі засідання,а не ховатися по задвірках,коли люди чекають від вас відповідей,зараз ви розумний! Коли прочитаєш вашу тезу то розумієш,що до Миколи Колядка у вас якась особиста неприязнь,щоб так копати під людину і ночами не спати,сміх людський, краще займіться своїми справами,бо Колядюка знають всі,бо має хороший авторитет,а що маєте ви?!!задумайтеся!Можливо,ви заодно з "Волинь Агро Груп"? Чого ще ми не знаємо???

Олексій

23:57 14.06.2018

Цікаво з якого джерела брав інформацію журналіст,бо складається враження що він дуже далекий від того що пише,таке враження що в цій країні купляється вже все навіть журналісти!!!А люди кричать бандіти приййшли,скажу вам так бандіти як ви кажете платять людям відразу за оренду пая,платять податок в бюджет ОТГ Заболоття,корчуватимуть поля які довеедені до дуже критичного стану чагарником створюють робочі місця для місцевого населення.Якщо хочете щоб сільське місцевість розвивалась робіть висновки,кому пхати палки в колеса?

віктор корецький

00:03 15.06.2018

за правопис вибачаюсь_тел 2009 р.в. Кнопки западають, та це не міняе суті. А своїми справами я займаюсь на скільки вистачає здоров'я і інших якостей. Про 'авторитета' можна багато писати, дасть Бог будуть працювати по даному питанні правоохоронці, багато чого буде цікавого,повїрте,а краще приїдьте,побачите самі. Бо шоу робити це одне, а на практиці це вже інше. Жду вас з 8.30 до 16.55 без обіду по вул центральна,18 с заліси крім суботи.тел є вище, звоніть,свій також напишіть,поспілкуємось.

Василь

00:11 15.06.2018

Журналіст, ти був на тих ділянках доглянутих,туди ще кучу грошей треба вкинути, щоб щось отримати,і чим ти намірав 400 га?

Журналіст

00:24 15.06.2018

Обов'язково вислухаємо позиції кожного, адже не хочемо пускати людям в очі оману і дурити голови. Маєте якісь питання? Чи хочете зустрітися і висловити свій погляд на цю ситуацію? Пишіть нам на редакційну пошту: ratne.rayon@gmail.com. Працюємо практично цілодобово. З нетерпінням чекаємо!

Олександра кум

10:52 15.06.2018

А зверніться в правоохоронні органи чи до інспектора держгеокадастру у районі Бенедисюка Олександра Олександровича, або еколога Мазурика з Гути,депутата Заболотівської ОТГ.Може вони розкажуть чиї дії законні.?

Олександр

13:39 15.06.2018

А чи не цікавився пан кореспондент у населення, скільки "шановний" Колядюк виплачував коштів за користування землями? Тільки не по паперах, а по факту. Де поділися майно колишнього радгоспу, коли частини пайовиків "повсихали" разів у 5-10? Тож, здається мені, пан кореспондент виконує замовлення "шановного"Колядюка

Олександр

13:41 15.06.2018

Як зараз поширено "диванне журналістське розслідування"

Олександра кум

15:01 15.06.2018

https://p-p.com.ua/news/khvora-khudoba-ta-dity-nevidoma-firma-otruila-zemli-khimikatamy-na-ratnivshchyni/

Олександр

19:12 15.06.2018

Оце так, кому ж так наступили на хвіст

Вася

22:30 16.06.2018

Кирилович ви самий класний стороста ОТГ.

віктор корецький

23:58 17.06.2018

служу народу України!

Олег

12:43 18.06.2018

Чесно кажучи Колядюк за свої діяння давно повинен сидіти в тюрмі. Так званий "Журналіст",вам відомо хто розграбував радгосп "Волинь"?

Журналіст

17:59 18.06.2018

Пане Олеже! Ми висвітлюємо проблему яка існує наразі, а це - "хазяйнування" на людських землях чужинцями. Маєте якусь інформацію, чи бажаєте розповсти про щось, що варте народної уваги - будь ласка! Ми відкриті до кожного. Пишіть нам на редакційну пошту: ratne.rayon@gmail.com - з радісттю з вами поспілкуємося

Ххх

18:46 18.06.2018

Колядюка на нари,досить красти.

Вася.

18:49 18.06.2018

Пан Колядюк по чім кірпіч на фермі?

Олег

20:15 18.06.2018

Пане Журналіст,це з яких пір українець із землі де народився Шевченко став чужинцем на Волині? Я думаю, що на дану роль більш підходить власник "Ратнівського Аграрію"? Що стосується Колядюка,то ваша професія вас зобов'язує поцікавитись в нього куди подівсь асфальтний завод,новий клуб,сортировка картоплі,вівчарня.

Петя

20:58 18.06.2018

Колядюк на мило...

вк

21:28 18.06.2018

Петя, все миші з'їли...

Журналіст

22:52 18.06.2018

Згодні, слово "чужинець" вжито тут некоректно. Перефразую. Суть проблеми у тому, що невідомі почали обробляти земельні паї тих людей, які не укладали ніяких договорів із вищевказаною у тексті фірмою. Більше того, керівництво прогавило той момент, що слід було повідомити людей про початок оброблення хімікатами земель. Пане Олеже, не хвилюйтеся, більшу частину про господарство пана Колядюка ми розпитали.

Олексндр

00:03 19.06.2018

а чи писали листа до інспектора Бенедисюка Олександра Олександровича

Олександра кум

12:16 19.06.2018

Близько 200 гектарів землі Заболоттівської ОТГ, що включають і людські паї, передали в оренду без згоди селян.

Про це йшлося під час засідання тимчасової контрольної комісії Волинської обласної ради з питань земельних відносин 19 червня.

Депутат облради Михайло Імберовський розповів, що мова – про близько 200 гектарів землі, які передали одному з інвесторів, котрий уже навіть розпочав земельні роботи, зокрема з видалення бур’янів, застосовуючи хімікати.

«За словами селян, ті землі включають людські паї. Там – пасовища. Однак із людьми ніхто не говорив, вони вважають, що із ними вчинили несправедливо», – сказав Михайло Імберовський і додав, що саме для того, аби з’ясувати питання законності передачі цих земель, громада звернулася до земельної комісії облради.

Так, представники Заболоттівської ОТГ, що в Ратнівському районі, просили розглянути питання законності передачі в оренду земель громади головою селищної ради Валерієм Свіржевським і головою Ратнівської РДА Андрієм Харламповичем.

«Дуже просимо захистити наші інтереси і нашу землю, а також звернутися до Держгеокадастру, прокуратури та поліції для вивчення ситуації», – зазначили у звернення представники громади.

«Земельні відносини завжди були складними. І ми тут досі дерибанимо ту землю і наліво, і направо. А потрібно було зустрітися з селянами, поговорити. Ми не можемо отримати список осіб, які мали там паї. Людей підманули, тикнули їм по 2 тисячі гривень за ділянки, от вони і раді, але не думають про наслідки», – обурився мешканець селища Заболоття Сергій Глинянко.

Михайло Імберовський, своєю чергою, зауважив, що Заболоттівська ОТГ, попри те, що була створена ще у 2016 році, досі, відповідно до розпорядження Кабміну, не отримала у комунальну власність від Держгеокадастру землі, розміщені поза населеними пунктами. При тому, що деяким громадам, створеним значно пізніше, земельні ділянки вже передали.

Перший заступник голови Ратнівської РДА Євген Савлук розповів, що потрібно детально вивчити питання, адже «належного обліку цієї землі на сьогоднішній день немає». Тож люди навіть не знають, де чий пай. Водночас Євген Савлук зауважив, що землі ніхто із селян не обробляв.

Окрім того, було запропоновано провести збори за участю депутатів облради, селян, представників місцевої влади та інвестора.

Голова Заболоттівської селищної ради Валерій Свіржевський, своєю чергою, зауважив, що вини із себе не знімає та сам зацікавлений у тому, аби швидше вирішити питання із земельними ділянками.

Депутати-члени комісії вирішили підтримати звернення громади та звернутися до правоохоронних органів, а також Держгеокадастру щодо законності укладених договорів і проведення інвентаризації земель.

Олег

12:25 19.06.2018

Сергію Глинянко взагалі варто рота не відкривати. Саме цей екс-підлеглий Колядюка разом з шефом розпочав прихватизацію майна радгоспу "Волинь". Про його і синові фермерські афери не знає тільки лінивий.

Олег

12:28 19.06.2018

Радує той факт,що вперше за більш ніж 40 років в Колядюка з'явились конкуренти,і це приведе до завершення колгоспного рабовласнитцтва.

Олександра кум

16:51 19.06.2018

Цікаво а техніка що обробляла поля це власність нових господарів чи орендована у інших фермерських господарств?

20 червня
Вчора
18.06.2018
17.06.2018
16.06.2018
15.06.2018
14.06.2018
13.06.2018
12.06.2018
11.06.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин