Ратнівщина: показали обрядове жіноче вбрання свахи у ХІХ столітті

31 Січня 2018, 08:30
Приклад обрядового вбрання ратнівської свахи 2935 Джерело: www.hroniky.com/
Приклад обрядового вбрання ратнівської свахи

Український інститут історії моди створив цикл коротких атмосферних роликів, історій національного костюму. Зокрема, до тематичних відео увійшов і сюжет про обрядове вбрання свахи Ратнівського району.

Про це повідомляють «Хроніки Любарата» із посиланням на Український інститут історії моди.

Ідея створення відеороликів народилася завдяки співробітництву компанії FILM.UA, української співачки Росави, її чоловіка режисера та оператора Олексія Гуза та Українського інституту історії моди.

Динамічні 2-хвилинні ролики із сучасною графікою та саундтреком у стилі електрофолк вийшли саме такими, якими їх із самого початку бачив режисер Олексій Гуз: яскравими, модними, сучасними, зрозумілими усім. За словами співачки Росави великою вдачею для проекту було те, що до нього долучилася спеціалістка Українського інституту історії моди Марія Квітка.

Як застібку для коміра сорочки, окрім кольорової стрічки на Поліссі використовували «шпоньку» («спінку») – металеву прикрасу у вигляді двох кружечків, з’єднаних штифтиком. Менший, не оздоблений кружечок, просовували в петлі на комірі, більший, зазвичай декорований кольоровим скельцем, залишався ззовні.

Унікальна техніка декорування одягу аплікацією збереглася лише в декількох селах Волинської області. Таким чином оздоблювали сорочки, фартухи, притулки та плати. На біле полотно нашивалися смужки червоного, чорного та голубого кольору, що імітували розташування тканих узорів.

 

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром